Sovitut kirjastovierailut 2019
 
  2.4. klo 18.00 Forssan kaupunginkirjasto (Wahreninkatu 4, 30100 Forssa), Kersti Juva 
  11.4. klo 17.30 Äänekosken kaupunginkirjasto (Wessmanninkatu, 44100 Äänekoski), Tarja Härkönen   
  12.4. klo 18.00 Suonenjoen kaupunginkirjasto (Olavi Leskisen Katu 12, 77600 Suonenjoki), Kersti Juva  
  13.4. klo 12.00 Pieksämäen pääkirjasto Poleeni (Savontie 13, 76100 Pieksämäki), Kersti Juva 
  15.4. klo 17.30 Pälkäneen pääkirjasto Arkki (Kehätie 4, 36600 Pälkäne), Maria Lyytinen 
  16.4. klo 12.00 Padasjoen kunnankirjasto (Vaahteratie 4, 17500 Padasjoki), Maria Lyytinen  
  24.4. klo 18.00 Viitasaaren kaupunginkirjasto (Koulukuja 6, 44500 Viitasaari), Kari Koski 
  25.4. klo 18.00 Karstulan kunnankirjasto (Koulutie 15, 43500 Karstula), Kari Koski 
  25.4. klo 18.00 Jokioisten kunnankirjasto (Keskuskatu, 31600 Jokioinen), Maija Kauhanen 
  25.4. klo 17.30 Seinäjoen pääkirjasto Apila (Alvar Aallon katu 14, 60100 Seinäjoki), Outi Järvinen     
  26.4. klo 13.00 Parkanon kaupunginkirjasto (Parkanontie 57, 39700 Parkano), Outi Järvinen  
  26.4. klo 17.00 Huittisten kaupunginkirjasto (Lauttakylänkatu 26, 32700 Huittinen),Veera Kaski
  6.5. klo 18.00 Etelä-Haagan kirjasto (Isonnevantie 16, 00320 Helsinki), Satu Ekman  
  8.5. klo 18.00 Muuramen kunnankirjasto (Virastotie 8, 40950 Muurame), Tarja Härkönen 
  8.5. klo 18.00 Paimion kaupunginkirjasto (Vistantie 18, 21530 Paimio), Pekka Tuomisto 
  8.5. klo 18.00 Pukkilan kirjasto (Keskustie 15, 07560 PUKKILA), Jaana Nikula 
  9.5. klo 18.00 Vaasan pääkirjasto (Kirjastonkatu 13, 65100 Vaasa), Sirkka-Liisa Sjöblom  
  10.5. klo 18.00 Luumäen kunnankirjasto (Virastotie 2, 54500 Taavetti), Kristiina Drews
10.5. klo 13.00 Kangasalan pääkirjasto (Keskusaukio 2, 36200 Kangasala), Mirka Ulanto
  13.5. klo 12.15 Vieremän koulukeskus (Petterintie 12, 74200 Vieremä),  Sari Kumpulainen 
  14.5. klo 9.10 Kiurusali (Lähteentie 10, 74700 Kiuruvesi),Sari Kumpulainen  
  14.5. klo 18.00 Lempäälän kunnankirjasto (Lempäälän Aleksi 1, 37500 Lempäälä), Maija Heikinheimo 
  15.5. klo 9.00 Sonkajärven kunnankirjasto (Rutakontie, 74300 Sonkajärvi), Sari Kumpulainen  
  15.5. klo 17.30, Euran pääkirjasto (Satakunnankatu 33, 27510 Eura), Einari Aaltonen  
  15.5. klo 18.00 Paunun koulun auditorio (Paununkatu 1, 42100 Jämsä), Arja Pikkupeura
  20.5. klo 16.30 Kustavin kunnankirjasto (Keskustie, 23360 Kustavi), Tapio Koivukari 
  20.5. klo 13.00 Kankaanpään kaupunginkirjasto (Kangasmoisionkatu 1, 38700 Kankaanpää), Saara Pääkkönen 
  21.5. klo 10.00 Rauman pääkirjasto (Alfredinkatu 1, 26101 Rauma), Saara Pääkkönen 
  23.5. klo 17.30 Kuopion kaupunginkirjasto (Maaherrankatu 12, 70100 Kuopio), Arja Pikkupeura
  24.5. klo 10.00 Säkylän pääkirjasto (Sivarinkuja 6, 27800 Säkylä), Sari Kumpulainen
  4.6. klo 18.00 Kauhajoen kaupunginkirjasto (Prännärintie 2, 61800 Kauhajoki),  Pekka Tuomisto 
  5.9. klo 17.00 Salon pääkirjasto (Vilhonkatu, 24100 Salo), Kersti Juva 
  17.9. klo 18.00 Loimaan pääkirjasto (Kauppalankatu 17, 32200 Loimaa), Einari Aaltonen  
 
 
 
 
 
Toteutuneet kirjastovierailut 2018
2.5. klo 18.00 Tapiolan kirjasto (Kulttuuriaukio 2, 02100 Espoo), Jukka-Pekka Pajunen  
8.5. klo 18.00 Oriveden kirjasto (Keskustie 23, 35300 Orivesi), Arja Pikkupeura
11.5. klo 10.00 Oulun pääkirjasto (Kaarlenväylä 3, 90100 Oulu), Saara Pääkkönen  
15.5. klo 18.00 Hyvinkään pääkirjasto (Torikatu 5, 05800 Hyvinkää), Kaisa Kattelus   
15.5. klo 18.00 Mäntän kirjasto (Seppälän puistotie 16, 35800 Mänttä-Vilppula), Kari Koski  
15.5. klo 13.00 Tornion pääkirjasto (Torikatu 2, 95400 Tornio) Mirka Ulanto
16.5. klo 18.00 Ruoveden kirjasto (Urheilutie 4, 34600 Ruovesi), Kari Koski   
16.5. klo 17.30 Kemin pääkirjasto (Marina Takalon katu 3, 94100 Kemi) Mirka Ulanto
17.5. klo 18.00 Valkeakosken kirjasto (Kauppilankatu 2, 37600 Valkeakoski), Arja Pikkupeura  
18.5. klo 13.30 Lohjan pääkirjasto (Karstuntie 3, 08100 Lohja), Lotta Toivanen

21.5. klo 18.00 Toholammin kunnankirjasto (Kirkkotie 2, 69300 Toholampi), Pekka Tuomisto  
22.5. klo 10.15 Kannuksen kaupunginkirjasto (Valtakatu 27, 69100 Kannus), Pekka Tuomisto  
22.5. klo 18.00 Naantalin pääkirjasto (Tullikatu 11, 21100 Naantali); Veera Kaski 
23.5. klo 10.00 Söderkullan kirjasto (Amiraalintie 2, 01150 Sipoo), Saara Pääkkönen   
23.5. klo 18.00 Sampolan kirjasto (Sammonkatu 2, 33540 Tampere), Reita Lounatvuori  
24.5. klo 13.00 Tampereen pääkirjasto Metso (Pirkankatu 2, 33210 Tampere), Sari Kumpulainen
29.5. klo 18.00 Jyväskylän pääkirjasto (Vapaudenkatu 39–41, 40100 Jyväskylä), Kirsi Kinnunen  
11.6. klo 17.00 Ilomantsin kirjasto (Mantsintie 11, 82900 Ilomantsi), Maija Heikinheimo
11.9. klo 18.00 Tapanilan kirjasto (Hiidenkiventie 21, 00730 Helsinki), Marja Luoma
11.6. klo 17.00 Sysmän kirjasto (Valittulantie 5, 19700 Sysmä), Pirkko Talvio-Jaatinen  
16.8. klo 16:30 Iin pääkirjasto (Puistotie 1, 91100 Ii), Mirka Ulanto
6.9. klo 18.00 Hattulan kirjasto (Kauppatie 3, 13720 Parola), dekkari-ilta, Laura Beck
8.9. klo 13.00 Kuopion pääkirjasto (Maaherrankatu 12, 70100 Kuopio), Jukka-Pekka Pajunen 
10.9. klo 18.00 Mäntsälän kirjasto (Urheilutie, 04600 Mäntsälä), Kari Koski
13.9. klo 17.00 Lieksan kirjasto (Urheilukatu 4, 81700 Lieksa), Maija Heikinheimo
14.9. klo 13.00 Joensuun pääkirjasto (Koskikatu 25, 80100 Joensuu), Maija Heikinheimo
17.9. klo 18.00 Kemijärven kirjasto (Hietaniemenkatu, 98100 Kemijärvi), Kaija Anttonen
18.9. klo 17.30 Kuusamon kirjasto (Keskuskuja 4, 93600 Kuusamo), Kaija Anttonen
19.9. klo 18.00 Suutarilan kirjasto (Seulastentie 11, 00740 Helsinki), Laura Beck 
19.9. klo 19.00 Pirkkalan kirjasto (Suupantori 2, 33960 Pirkkala),Arja Pikkupeura
24.9. klo 18.00 Karkkilan kirjasto (Valtatie 26, 03600 Karkkila), Kersti Juva  
26.9. klo 18.00 Nummelan kirjasto (Pisteenkaari 9, 03100 Nummela),Antero Tiittula
28.9. klo 10.00 JA 11.00 Porin pääkirjasto (Gallen-Kallelankatu 12, 28100 Pori), Sari Kumpulainen 
3.10. klo 18.00 Viikin kirjasto (Viikinkaari 11 A, 00790 Helsinki), Marja Luoma
9.10. klo 18.00 Iitin kunnankirjasto (Kausansaarentie 3, 47400 Kausala), Kristiina Drews  
10.10.  klo 18.00  Juvan kirjasto (Raili Kostian tie 2, 51900 Juva), Kristiina Drews  
10.10. klo 17.30 Orimattilan kirjasto (Lahdentie 65, 16300 Orimattila), Laura Beck
11.10. klo 18.30 Lapuan kirjasto (Kauppakatu 23, 62100 Lapua), Sirkka-Liisa Sjöblom
16.10. klo 17.30 Pudasjärven kirjasto (Tuulimyllyntie 4, 93100 Pudasjärvi), Jaakko Kankaanpää
16.10. klo 18.00 Lappeenrannan kaupunginkirjasto (Valtakatu 47, 53100 Lappeenranta), Sampsa Peltonen
17.10. klo 17.30 Kotkan kirjasto (Kirkkokatu 24, 48100 Kotka), Laura Beck
17.10. klo 18.00 Kajaanin kaupunginkirjasto (Seminaarinkatu 15 87100 Kajaani), Jaakko Kankaanpää 
18.10. Suomussalmen kirjasto (Kiannonkatu, 89600 Suomussalmi), Jaakko Kankaanpää
30.10. klo 18.00 Rantasalmen kirjasto (Poikkitie 2, 58900 Rantasalmi), Saara Pääkkönen
31.10. klo 11.15  Rantasalmen kirjasto (Poikkitie 2, 58900 Rantasalmi), Saara Pääkkönen
1.11. klo 13.00 Kannelmäen kirjasto (Klaneettitie, 00420 Helsinki), Oili Suominen 
1.11. klo 18.00 Masalan kirjasto (Sundsbergintie 1, 02430 Kirkkonummi), Susanna Sjöman
6.11. klo 18.00 Rovaniemen kaupunginkirjasto (Jorma Eton tie 6, 96100 Rovaniemi), Kaija Anttonen
6.11. klo 17.00 Mikkelin pääkirjasto, (Raatihuoneenkatu 6, 50101 Mikkeli), Marja Luoma
7.11. klo 18,00 Iisalmen kirjasto (Kirkkopuistonkatu 9, 74100 Iisalmi) Marja Luoma
12.11. klo 17.30 Alajärven kirjasto (Kirkkotie 7, 62900 Alajärvi), Sirkka-Liisa Sjöblom
12.11. klo 17.30 Imatran kirjasto (Virastokatu 1, 55120 Imatra), Kristiina Drews
12.11. klo 18.00 Ylöjärven kirjasto (Koivumäentie 2, 33470 Ylöjärvi), Arja Pikkupeura 
12.11. klo 18.00 Hangon kirjasto (Vuorikatu 3, 10900 Hanko), Pirkko Talvio-Jaatinen   
13.11. klo 18.00 Hämeenlinnan pääkirjasto (HUOM! VÄISTÖTILA: Wetterhoffinkatu 2, 13100 Hämeenlinna), Kersti Juva
13.11. klo 18.00 Tesoman kirjasto (Tesomankatu 4, 33310 Tampere), Veera Kaski
13.11. klo 17.30 Nokian kirjasto (Nuijamiestentie 11, 37120 Nokia), Kristiina Drews
14.11. klo 17.30 Kauhavan kirjasto (Kauppatie 88, 62200 Kauhava), Sirkka-Liisa Sjöblom 
14.11. klo 17.30 Keuruun pääkirjasto (Pitäjäntuvantie 5, 42700 Keuruu), Sampsa Peltonen 
15.11. klo 18.00 Vuosaaren kirjasto (Mosaiikkitori 2, 00980 Helsinki) Pirkko Talvio-Jaatinen
15.11. Multian kirjasto ((Pihlajatie, 42600 Multia),  Sampsa Peltonen   
15.11. klo 17.30 Ylihärmän kirjasto (Päämajantie 18, 62375 Ylihärmä), Sirkka-Liisa Sjöblom 
21.11. klo 18.00 Kallion kirjasto (Viides linja 11, 00530 Helsinki), Jukka-Pekka Pajunen
21.11. klo 17.30 Urjalan kirjasto (Tampereentie 4, 31760 Urjala), Pekka Tuomisto
21.11. klo 11.30 Tammisaaren kirjasto (Raaseporintie 8 A, 10600 Tammisaari),Lotta Toivanen
28.11. klo 18.30 Ylivieskan kirjasto (Kyöstintie 4, 84100 Ylivieska), Kersti Juva 
28.11. klo 14.15 Vaajakosken kirjasto (Urheilutie 36 B, 40800 Jyväskylä), Kirsi Kinnunen
28.11. klo 18.00 Riihimäen kirjasto (Kauppakatu 16, 11100 Riihimäki), Lotta Toivanen
29.11. klo 17.30 Kärkölän kirjasto (Virkatie, 16600 Kärkölä), Kirsi Kinnunen

3.12. klo 18.00 Viialan kirjasto (Solmukatu, 37830 Akaa), Sari Kumpulainen

4.12. klo 18.00 Järvenpään kirjasto (Kirjastokatu 8, 04410 Järvenpää), Susanna Sjöman
4.12. Porvoon kirjasto (Papinkatu 20, 06100 Porvoo), Susanna Sjöman
5.12. klo 10.00 Jokelan kirjasto (Keskustie 20, Jokela), Oili Suominen
10.12. klo 18.00 Siuntion kirjasto (Asematie 2, 02580 Siuntio), Antero Tiittula
11.12. klo 18.00 Nurmijärven pääkirjasto (Punamullantie 1, 01900 Nurmijärvi), Pirkko Talvio-Jaatinen
15.12. klo 12.00 Klaukkalan kirjasto (Kuonomäentie 2, 01800 Klaukkala), Lotta Toivanen
17.12. Lopen kunnankirjasto (Kauppatie 3, 12700 Loppi), Antero Tiittula
18.12. klo 18.00 Janakkalan pääkirjasto (Koulutie 2 A, 14200 Turenki), Antero Tiittula
18.12. klo 17.30 Kaarinan pääkirjasto (Lautakunnankatu 1, 20780 Kaarina), Mirka Ulanto
16.1. klo 18.00 Lahden kaupunginkirjasto (Kirkkokatu 31, 15140 Lahti), Jukka-Pekka Pajunen
lukijoidenluo (a) gmail.com